Światowy Dzień Zdrowia - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

Światowy Dzień Zdrowia

SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 > Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku  w dniu 7 kwietnia, po to aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku (WHO). Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi.  Tematem przewodnim w bieżącym roku są choroby przenoszone przez wektory, np. kleszcze.
Warto wiedzieć, iż wektory to organizmy, które są przenosicielami patogenów lub pasożytów. Poprzez wędrówkę i kontakt z otoczeniem przenoszą groźne drobnoustroje na inne organizmy, często na ludzi. W ten sposób mogą wywołać choroby, które zagrażają życiu lub zdrowiu człowieka.
Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.
W tym dniu w  naszej szkole gościliśmy Panią Renatę Modzelewską  - pracownika Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno                                 - Epidemiologicznej w Wołominie. Uczniowie klas IV
VI podczas spotkania z  Gościem, dowiedzieli na czym polega zdrowe odżywianie, co należy jeść a czego unikać, aby długo cieszyć się zdrowiem.
Pani Prelegentka w zawiązaniu do tegorocznego hasła obchodów Światowego Dnia Zdrowia, wyjaśniła nam również czym są choroby wektorowe, i jak duże zagrożenie dla naszego zdrowia może stanowić ugryzienie kleszcza.
Powyższe spotkanie stanowi jedną z  inicjatyw podejmowanych przez naszą szkołę           w ramach realizowanego programu edukacyjnego ,,Trzymaj Formę".
 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego