Afryka Kazika - Szkoła nr5

Afryka Kazika

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Rodzice czytają dzieciom

Książki uczą, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań. Dlatego rodzice w naszej klasie chcą czytać dzieciom.
       Dnia 28 października pani Agata Krupa przeczytała fragmenty książki „Afryka Kazika”.

Kazik nie jest postacią przypadkową. To znakomity polski podróżnik, który ponad 80 lat temu, w latach 30. XX wieku przemierzał kontynent Afrykański. Mowa oczywiście o Kazimierzu Nowaku.
      „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego to zbiór opowiadań. Wszystkie zostały stworzone na podstawie reportaży, jakie niegdyś Kazimierz Nowak napisał w trakcie pobytu w Afryce lub już w kraju, wspominając swoje niezwykłe wyprawy.
       Uczniowie słuchali z zainteresowaniem. Mieli także możliwość prześledzić mapę Afryki i dotknąć piasku z pustyni.