Apel 1 marca 2016r. - Szkoła nr5

Apel 1 marca 2016r.

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

1 marca 2016r. w naszej szkole odbył się apel klas I-III podsumowujący I semestr nauki, na którym były: pani dyrektor Małgorzata Posmyk i wicedyrektor Agnieszka Olejasz. Pani dyrektor pochwaliła uczniów klasy Ic, która ma najlepszą frekwencję 95,78%.
W I półroczu w klasach I-III odbyło się 12 konkursów klasowych, międzyklasowych, gminnych i ogólnopolskich.
Konkursy klasowe
polonistyczno-plastyczny:
#„Legendy słowem i pędzlem malowane”(IIIB).
polonistyczny:
# „ Konkurs pięknego czytania”-
etap klasowy klasy III
sportowy:
# "Kto szybciej dobiegnie do mety”- kl. Ic
czytelniczy:

Konkursy szkolne:

plastyczny:
# „Kartka od serca na Boże Narodzenie” organizowany przez świetlicę szkolną
wszystkie klasy
polonistyczny:
# „Konkurs pięknego czytania”- zorganizowany przez bibliotekę szkolną w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa
kl. IIIa, IIIb, IIIc. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Finalistami zostali: I miejsce Karolina Gorczyńska kl. 3C, II miejsce: Julia Król kl. 3C i Sebastian Starosz kl. 3 B, III miejsce: Jakub Mościcki  i Szymon Nejman kl. 3A
czytelniczy:
#„ Bijemy rekordy w czytaniu”
zorganizowany przez biblioteką szkolną. Najwięcej czytającą klasą okazała się klasa 2C, w której średnio na 1 ucznia przypadło 14 przeczytanych książek. Indywidualnie w klasach edukacji wczesnoszkolnej najwięcej czytali następujący uczniowie: Zuzia Hryb z kl. 2B 26 książek, Amelia Pręgowska z kl. 2D, Karolina Gadomska z kl. 1A i Marysia Trela z kl. 2C po 22 przeczytane książki oraz Ania Niedbała i Marta Grabowska z kl. 2D, Michał Krupa z kl. 1B, Maciek Bońkowski, Wiktoria Dąbrowska, Dominika Dabińska z kl. 2C, którzy przeczytali po 16 książek. Najlepiej czytający uczniowie zostali nagrodzeni zakładkami do książki.

Konkursy miejskie zorganizowane pod patronatem Burmistrza Wołomina:
plastyczny: „ Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”  kl. IIIa, IIIb, IIe,IIc,Id,Ia
szachowy „ Turniej szachowy o Puchar Burmistrza” kl. IIc, IIIb, IIe,IId,IIIa( IV miejsce
Amelia Jakubaszek z kl. IIE)

konkursy ogólnopolskie:
Stypendiada
konkurs czytelniczy:  III miejsce Aleksander Kuczera ucz. kl. IIa,
       wyróżnienie:  Bartłomiej Szulkowski z klasy IIa ,
konkurs plastyczny: III miejsce Przemysław Nurkiewicz z kl. IId ,
wyróżniene: Julia Szajewska (kl.IIa) Sebastian Starosz ( kl. IIIb), Karolina Gorczyńska ( kl. IIIc).
Naszym finalistom oraz ich nauczycielom gratulujemy wysokich wyników w ogólnopolskich zmaganiach czytelniczych i plastycznych.
plastyczny
o tematyce ekologicznej „ Na straży czystego powietrza”
brak wyników
Alfik
matematyczny
Maciej Bońkowski z kl. IIc
Piotr Pietrzykowski z kl. IIIb
W klasach I-III odbyły się konkursy „Czytam ze zrozumieniem”. Oto uczniowie, którzy doskonale czytają ze zrozumieniem:
klasa Ia

4. Jakub Majewski
W klasach  IIIa, b, c
będzie przeprowadzony II etap
Nasi uczniowie mają bardzo dobre serca, są wrażliwi na krzywdę, dlatego chętnie brali udział w akcjach na rzecz innych ludzi lub zwierząt:
akcja zbierania nakrętek na wózek inwalidzki
kl. IIIa, IIb, IId, IIe,Ib,IIIb,IIa
pomoc dla schroniska dla zwierząt- IIIa, Ib, IIIc,IIa
pomoc dla Domu Dziecka
IIIa, IId, Ic IIc, IIIc,
akcja o zdrowej żywności „ Zdrowo jem, więcej wiem”
IIb, IIe,
„Czytanie łączy pokolenia”
IIb, IIe,
W ramach lekcji w terenie odbyły się zajęcia i wycieczki tematyczne:
lekcja kinowa „Sekrety filmu animowanego”,
przedstawienie o tematyce ekologicznej „Eko-pingwiny”
lekcje w  lesie,
w Muzeum przy Fabryczce
w Bibliotece Miejskiej
w teatrze - „Szopka krakowska”
warsztaty lepienia z gliny i szkliwienie
pieczenie chleba, ozdoby świąteczne, wycieczka do Torunia ( 3 dni), rośliny zbożowe, do Dyniolandu
Poza tym we wszystkich klasach odbyły się jasełka, a klasy: IIe i IIb uświetniły swoimi występami spotkania wigilijne dla uczniów z klas I-III oraz pracowników szkoły. Inne ciekawe wydarzenia z życia edukacji wczesnoszkolnej  to: ślubowanie klas pierwszych, Dzień savoir-vivru ( kl. IIIa), Dzień damy i rycerza (kl. IIIa), udział w koncercie z okazji Odzyskania Niepodległości. Od wielu lat współpracujemy z panią Beatą Michalik z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Wołominie. Profesjonalnie przygotowuje zajęcia profilaktyczne, które cieszą się zainteresowaniem naszych uczniów. W tym roku poprowadziła w klasach I
„Sieciaki”, w II „Cukierki”, a w klasach III- „Magiczne kryształy”, „Nie pal przy mnie, proszę” w  kl. Ib,IIa, IIb. Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.
W czasie apelu zostały poruszone też sprawy, które ostatnio zaniepokoiły nauczycieli i dyrektor szkoły.  Uczniowie zostali poproszeni o zachowanie bezpieczeństwa podczas zabaw w czasie przerw , przestrzegania Regulaminu placu zabaw, zasad kultury osobistej ( częstego używania „czarodziejskich słów”). W związku z cieszącą się akcją „Pij mleko” i wprowadzeniem w ciągu miesiąca programu „Owoce i warzywa w szkole” przedstawiono uczniom harmonogram dostawy mleka ( poniedziałki, środy, piątki) oraz owoców i warzyw ( wtorki, czwartki).
Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim miłego pobytu w szkole, dalszych sukcesów w konkursach.