Bajki mają w sobie coś magicznego - Szkoła nr5

Bajki mają w sobie coś magicznego

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

Przedstawienie klasy III a ZAMIESZANIE W KRAINIE BAJEK

Bajki mają w sobie coś magicznego, coś, co sprawia, że świat staje się lepszy. Bajki także bardzo wiele nas uczą i pokazują , jak należy postępować w życiu. Są takie bajki, które lubi każdy z nas. Jednak pewne złe wróżki  postanowiły „zamieszać" trochę w naszych ukochanych bajkach. Jaki był tego efekt mogli się przekonać rodzice, nauczyciele i uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej, którzy w dniu 1 kwietnia przybyli do naszej szkoły na przedstawienie pod tytułem „Zamieszanie w Krainie Bajek". Wszyscy uczniowie z klasy 3a stanęli na wysokości zadania i aktorsko odegrali przedstawienie, które było poniekąd prezentem dla wszystkich uczniów z okazji dnia Prima Aprilis.
Postaci z bajek postanowiły wszystkim spłatać figla i „zamieszały” w baśniowym świecie. Jaś i Małgosia  uciekli od Baby Jagi.  Czerwony Kapturek, zamiast wilka, spotkał Jasia i Małgosię, którzy niespodziewanie znaleźli się w jego bajce. Kot w Butach zgubił Janka, a krasnoludki przybyły bez Śnieżki. Wszystkiemu przyglądały się Smurfy, które rozbawiły publiczność prawie do łez.
Dobrze, że jak w każdym królestwie, także w Królestwie Bajek, jest król, który czuwa nad tym, aby jego poddanym żyło się jak najlepiej.  Król Baj na prośbę swoich poddanych przywrócił porządek w Krainie Bajek, ponieważ - jak sam stwierdził - „stare bajki dzieci znają, bardzo kochają i chętnie czytają."
Było dużo  radości i uśmiechów na twarzach, zarówno naszych małych aktorów jak i publiczności.
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedstawienia, a w szczególności naszym wspaniałym aktorom z klasy IIIa, ich rodzicom
za pomoc w przygotowaniu ślicznych kostiumów, wychowawczyni - pani Ewie Szymczyk oraz wszystkim, którzy przybyli na nasz spektakl.

… Baśnie mówią: Nie zbłądzi, ten kto czyta.
Baśnie mówią, że czytając żyjesz mądrzej!