Co było potem? - Szkoła nr5

Co było potem?

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

Co było potem?

Grudniowe zajęcia  w bibliotece przybliżały pierwszakom bohaterów pozycji  „Książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi co było potem?” Tove Jansson. Dzięki specjalnie zaprojektowanym wycięciom i dziurkom autorka stworzyła efekt wielowarstwowości odsłaniając na każdej stronie skrawek tajemnicy następnych wydarzeń. Po przeczytaniu fragmentów pani bibliotekarka  wprowadziła dzieciaki w świat wyobraźni poprzez wspaniale dobrane zabawy. Byliśmy w ciemnym lesie, skakaliśmy przez strumyk i słuchaliśmy śpiewu ptaków oraz ich naśladowaliśmy.
Nie zabrakło również akcentu świątecznego. Z przygotowanych wcześniej trójkątów i wyciętych gwiazdek każdy wykonał i ozdobił choinkę. Złożyliśmy sobie życzenia Wesołych Świąt.