Dzień sportu - Szkoła nr5

Dzień sportu

Hip, hip, hurrraa!

Dnia 9 października klasy pierwsze uczestniczyły w ogólnoszkolnym „ Dniu sportu’. Uroczyste rozpoczęcie odbyło się na szkolnym Orliku. Dzieci zostały zapoznane z harmonogramem rozgrywek i po słowach pani dyrektor „zagrzewających do sportowej walki” oraz okrzyku „ hip, hip, hura” wszyscy zajęli wyznaczone stanowiska. Klasy I miały do zaliczenia pięć stanowisk: rzuty woreczkami do obręczy, skoki przez płotki, biegi na 30 m na czas, rzut piłeczką palantową oraz trójskok z miejsca. Uczniowie klas drugich zacięcie walczyli o zajęcie pierwszego miejsca w trakcie gry w hokeja na trawie. A wszyscy trzecioklasiści doskonale się bawili i bardzo głośno dopingowali kolegom grającym w dwa ognie.
Uczniowie z ogromną radością i  zaangażowaniem uczestniczyli w poszczególnych konkurencjach. Na zakończenie sportowych rozgrywek wszyscy zebrali się w miejscu rozpoczęcia zawodów. Prowadząca podziękowała poszczególnym klasom za „ ducha walki”, a następnie wręczono dyplomy uczestnictwa w szkolnym  „Dniu sportu”.