Dzieci z Bullerbyn - Szkoła nr5

Dzieci z Bullerbyn

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2015/2016

Dzieci z Bullerbyn

15 marca klasa 3a wybrała się do Teatru Syrena na spektakl Dzieci z Bullerbyn. Spektakl sprawił wszystkim ogromną radość. Na scenie Lisa, jej nieznośni bracia Lasse i Bosse, którzy urodzili się chyba tylko po to, by dręczyć dziewczynki, dziadziuś, który jest dziadziusiem przyszywanym wszystkich dzieci z Bullerbyn, dwie przyjaciółki Anna i Britta.  Każdy z nas czytał "Dzieci z Bullerbyn" i zastanawiał się, jak spędza czas gromadka z Bullerbyn. W spektaklu wydarzeniem jest wyrwanie ruszającego się zęba Ollego, wyprawa na wyspę po skarb, w którego istnienie nikt nie wierzy, zabawy w chowanego, w których bierze udział cała widownia, listy wysyłane przez Lisę do Anny za pomocą poczty zrobionej ze sznurka. Nie ma tam przecież komórek, smartfonów, gier komputerowych. Spektakl ten jest lekcją pokory zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Jest przykładem prostych radości. Temperament młodych aktorów i prześliczne, bajkowe dekoracje, kolorowe domki, jak z piernika, piękne piosenki to wszystko przenosi nas w dziecięcy świat Bullerbyn.