Ekologiczne zakupy - Szkoła nr5

Ekologiczne zakupy

Ekologiczne zakupy

Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów klasy 1a przeprowadzone zostały warsztaty pt. "Torba w kwiatki" organizowanych przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła".
W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z problemem dotyczącym opakowań i innych pozostających po zakupowanych produktach odpadach. Dowiedzieli się też, że torby plastikowe oszpecają i dewastują krajobraz. Pływające torby przyczyniają się do śmierci zwierząt, ponieważ mylą je z jedzeniem. Zakopane w glebie są toksyczne dla ziemi i wody. Dzieci poznały jakie opakowania nie szkodzą środowisku naturalnemu, czyli jak robić zakupy by nie tworząc niepotrzebnych śmieci. Poprzez wykonanie rysunków na bawełnianej torbie, dzieci stworzyły własną torbę wielokrotnego użytku.