III c- wydarzenia - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

III c- wydarzenia

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

Styczeń dla uczniów IIIb był bardzo bogaty w różne wydarzenia. Chętni uczniowie wzięli udział w klasowym konkursie opowiadania legend "Legendy słowem i pędzlem malowane". Szymon Ogonowski opowiedział piękną legendę pt. „ Studnia królowej Anny”, Nikola Siemiątkowska „Legendę o Popielu”, a Sebastian Starosz o „Panu Twardowskim”. Z wielką przyjemnością słuchaliśmy podań, gdyż uczestnicy wykazali się bogactwem słownictwa oraz przygotowali własne ilustracje do przedstawianych legend. W nagrodę otrzymali drobne nagrody i dyplomy. W Klasowym Konkursie Pięknego Czytania wzięło udział 12 osób. Jury składające się z pozostałych uczniów wybrało 4 osoby, które  28 stycznia 2016r reprezentowały naszą klasę w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Sebastian Starosz zajął II miejsce. Gabrysia Adamczyk, Bartek Mełgieś, Małgosia Strzelczyk  zostali wyróżnieni. Bardzo cieszymy się z ich osiągnięć. Tak samo jak bardzo nas cieszy dobry wynik Piotrka Pietrzykowskiego w konkursie matematycznym „Alfik”.
Uczestniczyliśmy w lekcji bibliotecznej organizowanej przez Bibliotekę Miejską. Tym razem poznaliśmy twórczość Ignacego Aleksandra Gierymskiego. „Żydówka z pomarańczami”, „ Piaskarze”, „Trumna chłopska”, autoportrety to obrazy, które wyglądają jak zdjęcia, dlatego I.A. Gierymski jest przedstawicielem realizmu. W swoim malarstwie przedstawia życie zwykłych, biednych ludzi. Ze względu na wzajemne oddziaływanie na siebie koloru i światła zauroczyliśmy się obrazem „W altanie”.

W klasie gościliśmy pana Marcina Balkiewicza, który jak zawsze przyniósł książkę z polskimi baśniami i legendami. Tata Mateusza przychodzi do nas czytać polską literaturę w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Z wielką przyjemnością słuchamy polskich podań i legend. W kinie Kultura oglądaliśmy przedstawienie o tematyce ekologicznej „Eko- pingwiny”. Byliśmy zainteresowani tematyką ekologiczną, ale także przesympatycznymi postaciami.


 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego