Jestem bezpieczny - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

Jestem bezpieczny

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > BEZPIECZEŃSTWO 2016-2017

„Jestem bezpieczny”

W  dniach  8 i 10 październik 2014 r. uczniów klas pierwszych ( 109 uczniów) odwiedziła przedstawicielka Straży Miejskiej. Na wstępnie wyświetliła prezentację multimedialną  „Jestem bezpieczny” połączoną z pogadanką, zagadkami na temat bezpiecznych zachowań w szkole, domu, na ulicy, w drodze do szkoły i domu ( zasady ruchu drogowego)  i  zagrożeń. Strażniczka przypomniała: jak zbudowana jest droga, jakie obowiązują zasady poruszania się po niej szczególnie pieszych, zasady przechodzenia przez ulicę, znaczenie sygnalizacji świetlnej, odpowiednie zachowania w sytuacjach niebezpiecznych tj. podczas  różnych wypadków pieszych i rowerzystów, zabaw w miejscach niedozwolonych, zasady wzywania pomocy przez telefon. Zagadki, które zadawała dotyczyły znaków drogowych, odblasków używanych przez pieszych po zapadnięciu zmroku, alarmowych numerów telefonów.
Na zakończenie uczniowie mogli zadawać pytania oraz dostali od przedstawicielki Straży Miejskiej książeczkę do kolorowania „ Bawimy się bezpiecznie” w ramach programu” Razem tworzymy bezpieczny Wołomin”.
W dwóch klasach pierwszych po wizycie strażaków omówiono z dziećmi lekturę” Jak Wojtek został strażakiem”. Przypomniano ważne zasady postępowania w czasie pożaru na podstawie zachowania głównego bohatera. Uczniowie wykonali prace plastyczne: wóz strażacki oraz kolorowali sprzęt i strój strażaka.


 
 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego