KAZIMIERZ DOLNY - Szkoła nr5

KAZIMIERZ DOLNY

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2013/2014 > Wycieczki

KAZIMIERZ DOLNY

12 czerwca klasy 2a i 3b pojechały na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Pierwszym etapem naszej podróży były Puławy, gdzie obejrzeliśmy Pałac Czartoryskich i  piękne budowle parkowe wzniesione przez Izabelę Czartoryską. Zwiedziliśmy również groty, powstałe w XVIII w.  z wyrobiska kamieni wapiennych.
Po przyjeździe do Kazimierza Dolnego nasza Pani przewodnik  opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy na temat tego miasta. Poznaliśmy pomnik psa Werniksa, króla kazimierskich psów i ulubieńca malarzy, oraz jego historię spełniania marzeń po dotknięciu nosa. Stąd pieszo wybraliśmy się na Górę Trzech Krzyży, skąd mogliśmy podziwiać piękną panoramę miasteczka oraz rzekę Wisłę.
Jednak największa niespodzianka była przed nami. Koło południa dojechaliśmy do miejscowości Wojciechowo, gdzie zjedliśmy przepyszny obiad u pani kowalowej. Następnie  pełni energii poszliśmy obejrzeć techniki fachu kowalskiego
jednego z ginących zawodów. Mistrz kowalski pokazał nam na czym polega różnica między  przedmiotami wykutymi ręcznie i zrobionymi maszynowo. Niektórzy mogli spróbować swych sił jako pomocnicy kowala i pomóc mu podkuć kolegę z grupy.
Wycieczka była bardzo udana, sporo zobaczyliśmy i dopisała nam pogoda.  Jak wspaniale spędziliśmy czas, można stwierdzić dzięki wykonanym przez nas zdjęciom.