Lekcja w Zamku Królewskim 2016 - Szkoła nr5

Lekcja w Zamku Królewskim 2016

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2015/2016

W dniu 25 kwietnia klasa 3a wzięła udział w lekcji muzealnej „ Portret Króla Jegomości” w Zamku Królewskim w Warszawie. Po muzeum oprowadzała nas pani przewodnik Agata Wróbel. Opowiadała nam dlaczego i w jaki sposób powstawały znajdujące się w Zamku obrazy. Wiemy zatem, że król na obrazie ma berło w prawej ręce, jabłko w lewej, a na głowie koronę zamkniętą lub otwartą.
Podczas zwiedzania mieliśmy okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, pięknego wysławiania się i uważnego słuchania. Klasa wykazała duże zainteresowanie programem zajęć i aktywnie uczestniczyła w lekcji. Największe wrażenie zrobiła na nas Sala Senatorska, ze względu na swoją wielkość oraz Sala Tronowa, pięknie złocona. Na zakończenie lekcji wykonaliśmy własnoręcznie portret króla. Po opuszczeniu Zamku odbyliśmy krótki spacer po Starym Mieście. Podziwialiśmy Pomnik Warszawskiej Syrenki, sprawdziliśmy, gdzie znajduje się Restauracja Bazyliszek i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.