Marek Kamiński - Szkoła nr5

Marek Kamiński

”Marek chłopiec, który miał marzenia”

Kolejne spotkanie w bibliotece, w cyklu „Poznajemy znanych ludzi” przybliżyło dzieciom postać sławnego polskiego podróżnika Marka Kamińskiego. Podstawą do zajęć była książka Elżbiety Zubrzyckiej pt. ”Marek chłopiec, który miał marzenia”. Wprowadzenie zaskoczyło dzieci, ponieważ dostały pestkę z dyni, którą musiały otworzyć. Ta czynność była pretekstem do nawiązania rozmowy o wytrwałości, cierpliwości i przezwyciężaniu trudności. Następnie wysłuchaliśmy biografii Marka Kamińskiego przeplatanej  slajdami  z jego wypraw. Poznaliśmy wydarzenia z życia tego wspaniałego podróżnika, które ukształtowały jego charakter. Na zakończenie  podzieleni  na grupy, przygotowywaliśmy  wyprawy w różne zakątki świata.