Memoriał im. płk. Jarosława Florczaka - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

Memoriał im. płk. Jarosława Florczaka

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

10 maja 2014 roku  UKS „Piątka”  tak jak w zeszłym był organizatorem Memoriału im. płk. Jarosława Florczaka. Memoriał odbył się w Zespole Szkół nr 5 dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Agnieszki Ludwin, która użyczyła nam sali.  Tegoroczną edycję swoim patronatem objęli : Ireneusz Raś Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej,  Sportu i Turystyki, Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Starosta Wołomiński Piotr Uściński, Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, Biuro Ochrony Rządu, Polski Związek Piłki Siatkowej i Zespół Szkół nr 5. Bardzo ciepło przyjęliśmy obecność : mamy,  żony, córki i brata płk. Jarosława Florczaka i mamy nadzieję , że czuli się z nami dobrze,  a my nie zawiedliśmy organizacyjnie.  
Swoja obecnością  memoriał  zaszczycili:
Szef Biura Ochrony Rządu -  płk. Krzysztof Klimek
Zastępca Szefa Zarządu I  - mjr. Janusz Murasicki
Były zastępca Szef Biura Ochrony Rządu - gen. bryg . Paweł Bielawny
Prezesa Zarządu Fundacji Byłych Funkcjonariuszy BOR  - płk. Leszek Baran
Dyrektor Zespołu Szkół nr 5 - Pani Agnieszka Ludwin , v-ce dyrektor - Pani  Agnieszka  Pytkowska  i  v-ce dyrektor-  Pana Krzysztofa Szulim. W tegorocznym memoriale wystartowało 26. drużyn czyli 104. uczestników. Każdy rozegrany mecz to była walka do ostatniej piłki , obejrzeliśmy wiele zaciętych pojedynków na naprawdę wysokim poziomie sportowym.
Ostateczna klasyfikacja miejsc wygląda następująco:
1. MKS MDK Warszawa :       trener    Marcin Mielcarz       najlepszy zawodnik :   Ekler Szymon
2. MOS Wola I Warszawa:      trener   Tomasz Keller          najlepszy zawodnik :   Mateusz Gałązka
3. SP 5 Wołomin I:                  trener Zbigniew Kułak           najlepszy zawodnik :   Jan Pastewka
Szczególne gratulacje należą się drużynie z SP 5 która na 26 zespołów zajęła bardzo dobre III miejsce.  Naprawdę nie wiele zabrakło do finału.
Skład wołomińskiej drużyny:
1. Kapitan Jan Pastewka, 2. Michał Ciok 3. Jakub Zalewski 4. Mikołaj Promowicz
Na zakończenie memoriału zwycięzcy otrzymali wiele nagród: piłki, stroje sportowe, między innymi wycieczkę wyjazd do SMS Spała i wycieczkę Zwiedzanie Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie .
W trakcie memoriału uczestnicy mieli okazję  obejrzeć pokaz dynamiczny zorganizowany przez funkcjonariuszy BOR. Wśród funkcjonariuszy biorących udział w pokazie mieliśmy przyjemność gościć kpr. Joannę  Paprocką
, która 27 kwietnia 2014 roku, na Mistrzostwach Europy Taekwon-Do ITF we włoskim Riccione,  zdobyła złoty medal w indywidualnych walkach seniorek do 62kg oraz skutecznie wsparła starania Polskiej reprezentacji w dążeniu do złota w klasyfikacji drużynowej. Polacy zdominowali zawody, przywożąc do kraju łącznie 51 medali.
A oto tytuły jakie zdobyła Polska ekipa na Mistrzostwach Europy  którą gościliśmy w naszej szkole:
Złoto w walkach indywidualnych, Złoto w walkach drużynowych, Złoto w drużynowych technikach specjalnych, Srebro w drużynowych układach formalnych, tytuł NAJLEPSZEJ DRUŻYNY ŻEŃSKIEJ, tytuł Najlepszego Kraju. Składamy serdeczne gratulacje i  jesteśmy zaszczyceni i dumni, że pomimo wielu obowiązków przedstawiciel e BOR  gościli na naszym memoriale. Cała drużyna dostarczyła widzom mnóstwa wrażeń  i była oklaskiwana gromkimi brawami. Bardzo się cieszymy, że w tym roku dzięki uprzejmości dyrekcji naszej szkoły gościło u nas tak wiele drużyn. Podczas memoriału zorganizowaliśmy liczne konkursy  między innymi: konkurs plastyczny „Siatkówka mój sport, moja pasja„  zwycięzcą  został Grzegorz Lipski z SP z Ostrówka, a  wyróżnienie dla uczennicy SP 5 Klaudii Budek z klasy II wręczyła pani dyrektor Agnieszka Ludwin. Konkurs na typowanie zwycięzcy memoriału, który polegał na tym, że  do specjalnie przygotowanego pudełka uczestnicy i goście mogli wrzucać karty podając nazwę ich zdaniem zwycięskiej drużyny. Dużym zainteresowaniem cieszyła też się krzyżówka z hasłem . Hasła do krzyżówki dotyczyły życiorysu płk. Jarosława Florczaka,  a rozwiązaniem całej krzyżówki było hasło „Memoriał”. Serdecznie dziękujemy  wszystkim sponsorom
grad nagród przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania.  Dziękujemy  wolontariuszom, rodzicom, gościom, sympatykom i przyjaciołom którzy wsparli nas w organizacji i przebiegu memoriału. Dziękujemy uczestniczącym drużynom za pochlebne opinie odnośnie organizacji i sposobu przeprowadzenia rozgrywek. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok,  a z każdą edycją Memoriał będzie stał na coraz wyższym poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym.

 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego