Moc czekolady - Szkoła nr5

Moc czekolady

Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie

W maju uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w kolejnej lekcji bibliotecznej. Tym razem pretekstem do rozmowy stała się książka Anny Czerwińskiej- Rydel pt.: Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie .
Jest to  książka o sile wyobraźni i pracowitości trzech pokoleń rodziny Wedlów, którzy z małej cukierni stworzyli nowoczesne czekoladowe imperium. Bolesław Prus i Henryk Sienkiewicz bywali w ich pijalni czekolady, a Zofia Stryjeńska projektowała opakowania wedlowskich słodyczy. Nasi uczniowie też przez chwilę mogli poczuć się jak projektanci nowych wyrobów z czekolady. Pod koniec zajęć tworzyli etykiety dla wymyślonych przez siebie czekoladowych smakołyków. Nie zabrakło też degustacji prawdziwej wedlowskiej czekolady.