Muzeum Sportu 2016 - Szkoła nr5

Muzeum Sportu 2016

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2015/2016

Muzeum Sportu i Turystyki

Dnia 26 lutego 2016 r. klasy 2c i 3b były na wycieczce w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Uczniowie mieli okazję poznać historię różnych dyscyplin sportowych. Podziwiali zgromadzone tam zbiory głównie trofea sportowe: medale, puchary, stroje i sprzęt sportowy. Muzeum jest jedną z najstarszych tego typu placówek w   lt Europie , działa nieprzerwanie od 1952.
Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych „ Ja kibic”. Uczniowie wczuli się w atmosferę stadionu i stworzyli własny klub kibica. Przy pomocy własnoręcznie wykonanych transparentów odgrywali rolę fanów sportowych. Poznali pozytywne zachowania stadionowe i opowiadali o złych zachowania pseudokibiców.
Wycieczka podobała się uczniom, wielu zadeklarowało powtórne odwiedziny tego nowoczesnego muzeum.