Podróż w czasie 2016 - Szkoła nr5

Podróż w czasie 2016

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > WYCIECZKI > WYCIECZKI 2015/2016

Podróż w czasie!

10 czerwca klasy 1b i 2a przeniosły się w niezwykłą "podróż w czasie". Naszym wehikułem czasu dotarliśmy do czasów prehistorycznych do krainy dinozaurów. Park w Bałtowie otoczony jest dziką przyrodą, wzgórzami i gęstymi lasami charakteryzuje się specyficznym mikroklimatem. Na terenie parku znajduje się Muzeum Jurajskie, a w jego pobliżu odnaleziono autentyczne ślady tropów górnojurajskich dinozaurów- allozaura, stegozaura, kamptozaura. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, które były przyjaźnie nastawione do dzieci i nikogo nie próbowały połknąć. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas przejażdżka amerykańskim school busem. Pojechaliśmy nim na górną część zwierzyńca. Zobaczyliśmy tam ponad 400 zwierząt biegających swobodnie w warunkach zbliżonych do ich naturalnego środowiska. Obserwując wielbłądy, lamy, bydło zebu (tzw. „święte krowy”), australijskie emu, azjatyckie antylopy nilgau i wiele innych gatunków oraz słuchając opowieści przewodnika ubarwiającej podróż, dowiedzieliśmy się wiele o zwyczajach zwierząt. Kolejnym miejscem, które nas zaskoczyło było "Oceanarium". Tu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Tego jeszcze nie było! Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur to tylko niektóre z okazów, to niektóre zwierzęta, które obejrzeliśmy. Co więcej, podziwialiśmy je w ich naturalnej wielkości!