Podróże ze Stasiem i Nel - projekt. - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

Podróże ze Stasiem i Nel - projekt.

SPORTOWA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 > Podróże literackie

Dnia 5 maja klasy 6. rozpoczęły omawianie lektury „W pustyni i w puszczy” metodą projektów. Data rozpoczęcia omawiania książki nie była przypadkowa 168. rocznica urodzin Sienkiewicza - noblisty w dziedzinie literatury. W każdej z klas na drodze burzy mózgów wyłoniły się cztery interesujące tematy projektów:

Główni bohaterowie powieści: Stanisław Tarkowski
charakterystyka bezpośrednia i pośrednia.
Egzotyka Czarnego Lądu
fauna i flora Afryki.
Co kraj, to obyczaj
kultura, zwyczaje, wierzenia Afryki.
Podróże po Afryce
śladami Stasia i Nel
.

Zespoły zastanawiały się nad formami realizacji zagadnień i dzięki temu na kolejnych lekcjach języka polskiego uczniowie prezentowali swoją pracę:

Dzięki pracy grupy I wysłuchaliśmy wywiadów z Kalim, Doktorem Glenem, Mahdim, dotyczących Stasia Tarkowskiego, obejrzeliśmy scenki dramowe i zobaczyliśmy latawiec, wysłuchaliśmy oryginalnej  murzyńskiej piosenki Kalego z refrenem: „Ja
Kali król wioski przeżyć wiele przygód w Afryka ze Staś Tarkowski!!”.

Podczas prezentacji grupy II obejrzeliśmy prezentację multimedialną z arabską oprawą muzyczną o gatunkach roślin, zwierząt oraz rodzajach stref klimatycznych w Afryce, mogliśmy przeczyać Pamiętnik z podróży po Afryce doświadczonego geografa Lindego, posmakować mleczka kokosowego, mango i banana, obejrzeć scenki dramowe z udziałem wielbłąda, usłyszeć ciekawostki o baobabie, dracenie, papirusie, burzy piaskowej, fatamorganie, obejrzeć Atlas Zwierząt Afrykańskich i Roślin.

Grupa III przygotowała egzemplarz gazety codziennej „Głos Afryki”, w której mogliśmy dowiedzieć się, jak przebiegała podróż Stasia i Nel dzięki wywiadom, zdjęciom, poradom, mapom; obejrzeliśmy prezentację multimedialną o trasie porywaczy z pięknymi zdjęciami i ciekawostkami, przeżyliśmy także burzę piaskową, a dzięki trzem dioramom dotknęliśmy „pustynnego” piasku, wspięliśmy się na Wyżynę Abisyńską i przeszliśmy dżunglę.

Grupa IV przeniosła nas do Afryki dzięki kilku udanym scenkom dramowym i pikiecie przeciw niewolnictwu, mini-wykładowi na temat zwyczajów, tradycji afrykańskich narodów od islamu, przez chrześcijaństwo, po buddyzm. Wysłuchaliśmy także koncertu na tunezyjskich bębnach i zwiedziliśmy wioskę murzyńską dzięki pieknie wykonanej makiecie.

 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego