Powiatowy Przegląd Poezji Romantycznej - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

Powiatowy Przegląd Poezji Romantycznej

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2012/2013r.

  Dnia 21 maja w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się Powiatowy Przegląd Poezji Romantycznej zorganizowany przez naszą szkołę już po raz szósty. W tym roku zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze  oczekiwania. W trzech kategoriach: recytacja, poezja śpiewana i teatr jednego aktora wzięło udział łącznie 56 uczestników z całego powiatu. Niespodzianką w tym roku było zainaugurowanie nowej kategorii konkursu - „duety poetyckie” prezentowanej przez dwie uczennice naszej szkoły: Karolinę Bandolet i Sarę Lis.  Patronat nad konkursem roztoczył, jak co roku, Starosta Wołomiński  pan Piotr Uściński, a także, po raz pierwszy -Burmistrz Wołomina pan Ryszard Madziar, który ufundował m.in. największy puchar dla „ ulubieńca” publiczności. Otrzymał go Adrian Radzikowski z Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie, a skoro o nagrodach mowa, to I miejsce w kategorii „Teatr jednego aktora” zdobyła uczennica naszej szkoły Inga Gawdzik z klasy III B.  II miejsce w kategorii „Recytacja” otrzymała Adrianna Strzelczyk z klasy III A. III miejsce zdobyła Justyna Kowalczyk również z klasy III A.  Nasze uczennice dobrze poradziły sobie także w kategorii „Poezja śpiewana”, w której  II miejsce zajęła uczennica klasy III A - Anna Kwilińska, a III miejsce uczennica klasy III B - Aleksandra Dyoniziak. W jury konkursu zasiedli m.in. znani aktorzy: Tadeusz Lempkowski oraz Andrzej Brzeski, który na zakończenie przeglądu wystąpił z krótkim recitalem standardów poezji śpiewanej.
Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu bardzo serdecznie gratulujemy, a nagrody w imieniu Burmistrza wręczali: pani wicedyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Wołominie Małgorzata Kowalewicz i Zastępca Burmistrza pan Grzegorz Mickiewicz.
Jeszcze raz wszystkim uczestnikom, sponsorom i sympatykom naszego konkursu bardzo dziękujemy za te niecodzienne spotkania z poezją w myśl słów C. K. Norwida,  „ Bo piękno na to jest, by zachwycało…”


 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego