Program wymiany polsko-węgierskiej. - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

Program wymiany polsko-węgierskiej.

INFORMACJE > ARCHIWUM > ARCHIWUM 2013/2014

Polak, Węgier dwa bratanki… - czyli program wymiany polsko-węgierskiej.


     W dniach 9.10.2013r. 14.10.2013r. odbył się pierwszy etap polsko węgierskiej wymiany uczniowskiej. Projekt, w którym uczestniczyła  nasza szkoła, a także ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3 oraz ZS w Ossowie, jest konsekwencją  sukcesywnie budowanej współpracy między Wołominem a Csepel -dzielnicą Budapesztu.
Do Wołomina przyjechała grupa 10 uczniów i 5 nauczycieli, którzy wzięli udział w programie edukacyjno
kulturowym przygotowanym przez gospodarzy.  W czwartek i piątek dzieci i nauczyciele z Węgier  mieli możliwość bliżej poznać nasz kraj podczas zajęć zorganizowanych w poszczególnych szkołach,  natomiast popołudnia oraz weekend obfitowały w dodatkowe atrakcje, w których uczestniczyli wszyscy goście i organizatorzy. Zwiedziliśmy pawilon ekspozycyjny „Panorama Ossowska” związany z wojną 1920r., Muzeum Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie, Centrum Nauki Kopernik, Kościół Św. Stanisława Kostki i Muzeum Jerzego Popiełuszki,  Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Kultury i Nauki.
W sobotnie popołudnie w OSiR Huragan odbył się towarzyski mecz siatkówki zorganizowany przez ZS nr 5. Wspaniałe i emocjonujące widowisko przebiegające w duchu fair play zakończyło się wręczeniem równorzędnych pucharów drużynie węgierskiej i polskiej.
Jedną z głównych przesłanek wymiany było doskonalenie języka angielskiego, w którym porozumiewała się młodzież goszcząca u siebie uczniów Węgierskich oraz koordynatorzy projektu. Codzienna komunikacja w ciągu sześciu wspólnych dni przełamała blokadę językową i dała uczniom wiarę w ich umiejętności.
Jest to pierwsze takie wydarzenie w historii naszego miasta, jednak  wymierne korzyści dydaktyczne i językowe, cudowna atmosfera, moc pozytywnych wrażeń oraz łzy podczas pożegnania dają nadzieję, że nie ostatnie. Nie mówimy
Goodbye ale See you soon.


 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego