Słońcem na papierze - Szkoła nr5

Słońcem na papierze

„Słońcem na papierze”

Anna Czerwińska Rydel w sposób lekki i ciekawy przybliża młodym czytelnikom  interesujące postacie. Poznaliśmy już dzięki niej życie Marka Kamińskiego, Aleksandra Fredro, Jana Heweliusz, Marię Skłodowską-Cure, a teraz przyszła pora na Kornela Makuszyńskiego. „Słońcem na papierze”  to już kolejna książka biograficzna dla dzieci, którą warto przeczytać. Autorka wraz z młodym czytelnikiem zagląda do rodzinnego domu państwa Makuszyńskich, do egzotycznej dziś szkolnej izby,  odwiedza miejsca beztroskich zabaw z rówieśnikami, prowadzi do Burbiszek, gdzie pisarz przeżył swoją wielką miłość, do Warszawy i Zakopanego.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o Kornelu Makuszyńskim dokumentowanej slajdami, obejrzały film „Koziołek Matołek”. Następnie wykonały pracę plastyczną, w której wykorzystały cytaty i sentencje pisarza. Na zakończenie dziewczynki przeczytały jeden z wierszy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.