Spotkanie z żywą muzyką - Szkoła nr5

Spotkanie z żywą muzyką

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

“Spotkanie z żywą muzyką”

Dnia 14 grudnia 2016 r. do klasy 3 c przybył  niezwykły gość p. Emilian Bońkowski
tata naszego ucznia Maćka Bońkowskiego. Pan Emilian jest z wykształcenia muzykiem i zawodowym żołnierzem. Gra w Orkiestrze Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, która koncertuje w Polsce i zagranicą. Nasz gość grał na  instrumencie dętym blaszanym waltorni. Waltornia inaczej zwana rogiem była używana   jako instrument sygnałowy w wojsku i na polowaniach. Później zaczęto jej także używać  do tworzenia dźwiękowych efektów specjalnych. To rzadki i trudny instrument. Ktoś, kto na nim gra ma niewątpliwie talent muzyczny. Nasz gość, gdy był w wieku swojego syna rozpoczął naukę gry na tym instrumencie. Pan Bońkowski bardzo ciekawie opowiedział nam o tym instrumencie i zagrał  piękne kompozycje między innymi Mozarta. To “ żywe spotkanie z muzyką” i prawdziwym waltornistą bardzo się uczniom podobało.