Spotkanie z panem...... - Szkoła nr5

Spotkanie z panem......

Autorskie spotkanie z panem Wojciechem Widłakiem

W ramach realizacji tego zagadnienia jedna z klas drugich  postanowiła uczestniczyć w zajęciach Biblioteki Miejskiej w Wołominie. Została nawiązana współpraca. Przewidziane jest więcej spotkań. Do  tej pory dzieci brały udział w autorskim spotkaniu z  panem Wojciechem Widłakiem. Pisarz czytał fragmenty swoich utworów, dzieci aktywnie uczestniczyły-były postaciami Jego opowiadań. Miały rekwizyty, które pomogły w przekazywaniu bardzo optymistycznych treści.  Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadania o „Wesołym Ryjku” i „Panu Kuleczce”. Poznały kaczkę Katastrofę. Wszystkie postaci są pomocne, uśmiechnięte i cierpliwe. Tematyka bliska dzieciom. Zabawa słowem i w skojarzenia spodobały się młodym czytelnikom. Uczniowie na spotkaniu z autorem „Marty i ufoludka” zadawali mnóstwo pytań o historii postaci, o tym jak się pisze opowiadania. Pan Widłak ze stoickim spokojem odpowiadał, a na koniec składał autografy na książkach zakupionych przez dzieci. Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni, zmotywowani do przeczytania innych książek pana Wojciecha Widłaka.