Szkolne mistrzostwa w grach ..... - Szkoła nr5

Szkolne mistrzostwa w grach .....

Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych

W październiku 2014 r. przygotowałyśmy i przeprowadziłyśmy szkolny konkurs w gry planszowe: szachy i warcaby. Celem było popularyzowanie gier towarzyskich oraz samego grania jako sposobu na wspólne spędzanie czasu. Konkurs realizowano w dwóch etapach. Pierwszy etap to gra w szachy i warcaby na poziomie klas III i wyłonienie najlepszych graczy.  Niektórzy uczniowie bardzo koncentrowali się na swoich partiach, planując strategiczne posunięcia, które zapewnią im przejście do kolejnego etapu lub przynajmniej uchronią przed porażką.   Inni po prostu świetnie bawili się przy szachownicy. Kilku odkryło, że kibicowanie kolegom i koleżankom potrafi być równie pasjonujące, jak sama gra. Dzieci bardzo skupione i zaangażowane, zawzięcie walczyły o wygraną i z każdej klasy wyłoniono 1 zwycięzcę gry w szachy i 1 zwycięzcę  gry w warcaby. Kolejny etap to wyłonienie najlepszych graczy. Do rywalizacji przystąpiło po dwóch uczniów z klas III a, III b i III c,  były to 2 dziewczynki i 4 chłopcy. Dzieci grały świetnie, wykazały się doskonałą znajomością zasad gier, logicznym myśleniem, umiejętnością przewidywania i podejmowania decyzji. Zwycięzcami zostali dwaj chłopcy z klasy IIIa.
Pod koniec tego pełnego wrażeń i emocji dnia, na wszystkie dzieci, które dotrwały do końca turnieju czekała dyplomy i  upominki.  Mamy nadzieję, że szkolny turniej na długo pozostanie w pamięci młodych uczestników, zachęcając ich do trenowania gry w szachy i  warcaby.