Szlakiem legend warszawskich - Szkoła nr5

Szlakiem legend warszawskich

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

Szlakiem legend warszawskich

Dnia 30 maja klasy I a oraz I b wyruszyły na wycieczkę dydaktyczną  Szlakiem warszawskich legend. Mali podróżnicy, w historycznych strojach, z zaciekawieniem wysłuchali  m.in. Legendy o Królu Zygmuncie III Wazie, Baśni o kwiaciarce i niedźwiedziu, Legendy o Bazyliszku,  który był postrachem całej Warszawy. Pierwszaki spacerując wąskimi uliczkami poznawały  baśnie i legendy. Po wyczerpującym spacerze wszystkie dzieci miały chwilę wytchnienia w kameralnej fabryce cukierków Cukrowa Sowa, gdzie własnoręcznie wykonały lizaki i miały okazję poczęstować się cukierkami wykonanymi z naturalnych składników. Podsumowaniem wycieczki był konkurs z wiedzy o legendach warszawskich,    w którym można było zdobyć nagrody.