Warsztaty przyrodnicze - Szkoła nr5

Warsztaty przyrodnicze

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2013/2014 > Warsztaty

WSZYSTKO O GADACH

Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego jak bardzo zadziwiające potrafią być zwierzęta. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 3b i 2a na warsztatach przyrodniczych „Smoki są wśród nas czyli wszystko o gadach” przeprowadzonych w naszej szkole 5 marca 2014r. Dzieci mogły zobaczyć i dotknąć żółwia, węża i  jaszczurki. Dzięki tym zajęciom przekonały się czy wąż jest śliski i zimny, czy żółw jest powolny i czym żywią się gekony. Dowiedziały się  jakie warunki w domu trzeba zapewnić zaprezentowanym zwierzętom, czym należy je karmić, jak o nie dbać i  jakie mają przyzwyczajenia.
Ta niecodzienna lekcja przyrody pozwoliła dzieciom przyjemne spędzić czas w szkole, a jednocześnie uzyskana przez nie wiedza praktyczna  wspomogła ich edukację przyrodniczą.