Wspomienia z wakacji - Szkoła nr5

Idź do spisu treści

Menu główne

Wspomienia z wakacji

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2015/2016 > PRACE DZIECI > Jesień

Wakacyjne wspomnienia

W pierwszym tygodniu września w klasach 1-3 realizowano temat „ Wakacyjne skarby”. Na lekcje uczniowie przynieśli pamiątki z wakacji znad morza, gór, różnych wycieczek i z pobytu w mieście oraz zdjęcia rodzinne związane z wakacyjnymi miejscami. Następnie opowiadali o tym, jak spędzili wakacje, co im się ciekawego przydarzyło, co będą najdłużej pamiętać. Po wypowiedziach uczniów nauczyciel rozłożył mapę Polski, odnaleźliśmy miejsca najczęściej odwiedzane przez uczniów. Było to polskie morze, Mazury i góry. Kolejnym punktem było układanie zgromadzonych pamiątek na mapie Polski. Uczniowie klas trzecich pracowali również z mapą świata, wskazując państwa, które odwiedzili. Przy muzyce z różnych regionów Polski i świata odtworzyliśmy atmosferę cudownych wakacyjnych chwil.
Na następnych zajęciach
edukacji plastycznej uczniowie malowali kredkami „ Moje wspomnienia z wakacji” wyklejali z kółek nadmorski krajobraz, ponieważ okazało się, że tam najczęściej wyjeżdżali z rodzicami. . Ze zgromadzonych prac urządziliśmy klasową wystawę. W klasie drugiej dzieci uwieczniły najpiękniejsze miejsca na płótnie, wykorzystały papierowe talerzyki oraz  materiał przyrodniczy przywieziony z wakacji. Opowiadały o nich  równocześnie pokazując na mapie Polski. Przy okazji prace zostały wykorzystane do omówienia, zgodnie z podstawą programową, krajobrazów Polski. Starałyśmy się dostosować techniki prac plastycznych do możliwości uczniów i jednocześnie wykorzystać je na lekcjach przy omawianiu tematów wakacyjnych. Klasy trzecie miały trudniejsze zadanie - opisywały swoje wakacyjne podróże. Najciekawsze prace zostały nagrodzone dyplomami.  
Na zajęciach komputerowych rozmawialiśmy o wakacyjnych środkach lokomocji. Uczniowie klasyfikowali pojazdy ze względu na rodzaj drogi, po której się poruszają. Następnie na płycie multimedialnej wykonywali różne ćwiczenia związane z rozpoznawaniem, segregowaniem, nazywaniem środków lokomocji oraz opowiadały jak należy się w nich zachowywać. Uczniowie klas drugich wykonywały pojazdy wykorzystując różnorodne ekologiczne materiały. Plastykowe butelki, drewniane składanki, pudełka po lekarstwach i butach były podstawą do wykonania pojazdów, którymi poruszały się w czasie wakacyjnych wojaży. Z najciekawszych prac została wykonana wystawa.
Najciekawsze prace plastyczne i opowiadania zostały nagrodzone dyplomami.


 
Dokument bez tytułu

AKTY PRAWNE


Plan finansowy szkoły

Statut Szkoły
Program Wychowawczo-Profilaktyczny
Program Profilaktyki ZS 5
Koncepcja pracy
Regulamin korzystania z boisk sportowych
Regulamin klas sportowych

ORGANY SZKOŁY


Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski


SUKCESY UCZNIÓW


Osiągnięcia sportowe w ZS nr 5
Osiągnięcia edukacyjne i artystyczne
w ZS nr 5

HISTORIA SZKOŁY


Historia szkoły
Absolwenci
40 - lecie szkoły
45 - lecie szkoły

SZKOŁA


Dyrekcja
Nauczyciele
Sekretariat
Pedagodzy
Świetlica
Biblioteka
Gabinet pielęgniarki
Stołówka

Dokument bez tytułu Copyright © 2012. All rights reserved: ZS nr.5 w Wołominie, wykonanie: Paragraph Design
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego