Wycieczka do Żelazowej Woli i Kampinosu - Szkoła nr5

Wycieczka do Żelazowej Woli i Kampinosu

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2013/2014 > Wycieczki

Słoneczko, słoneczko uśmiechnij się, dzieci jadą na wycieczkę…
Klasy IIb i IIc wyruszyły na całodniową wycieczkę do Żelazowej Woli i Kampinosu. Dworek, w którym urodził się nasz wielki kompozytor zauroczył nas. Pani przewodnik opowiadała o życiu Fryderyka Chopina, o tym jak mały Frycek słuchał na weselach muzykę ludową, którą teraz słyszymy w jego niektórych utworach fortepianowych. Podziwialiśmy parkową roślinność. Niestety, przechodząc mostkami przez Utratę utraciliśmy moc liczenia. Odczarowała nas pani przewodnik. W muzeum kampinoskim podzielono nas na dwie grupy. W trakcie lekcji muzealnej poznaliśmy florę i faunę tej jedynej na świecie, graniczącej ze stolicą Puszczy. Pokonaliśmy ścieżkę edukacyjną, a na niej spotkaliśmy przepiękne drzewa w jesiennej szacie oraz poznaliśmy zwyczaje żuka gnojownika. Ze spotkanych po drodze roślin wykonaliśmy jesienne prace plastyczne. Wracając zdaliśmy egzamin z wiedzy o Fryderyku Chopinie i wiedzy ekologicznej.  W nagrodę każda klasa dostała książki Następnego dnia przeczytaliśmy je „od dechy do dechy”.