Zdrowo jem - Szkoła nr5

Zdrowo jem

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA > Archiwum 2016-2017 > Z ostatniej chwili 2016-2017

Zdrowo jem, więcej wiem - lekcje zdrowego odżywiania

Edukacja zdrowotna nie musi być nudna. Potwierdziły to nietypowe lekcja zdrowego odżywiania; „Zdrowo znaczy kolorowo”, „Pij wodę na zdrowie”,  „Zdrowo jem, więcej wiem”, ,,Cukier? Nie dziękuję”, w których uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. W tych dniach, zamiast tradycyjnych zeszytów i piórników, na ławkach znalazły się składniki do przygotowania zdrowych śniadaniowych potraw były to owoce, warzywa, pełnoziarniste, pożywne pieczywo, świeże soki owocowe. Celem lekcji było zwiększanie świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania  i roli śniadania w diecie dziecka. Finałem zajęć było posmakowanie wspólnego dzieła.  Było pysznie i zdrowo!  Uczniowie  wiedzą, że owoce należy spożywać każdego dnia, gdyż zawierają mnóstwo witamin, które są skarbem  dla naszego zdrowia! Wspólne drugie śniadanie przy jednym stole nauczyło nas również kulturalnych zasad spożywania posiłków. Po posprzątaniu sali przystąpiliśmy do wykonywania pracy plastycznej. Na koniec zajęć zaproszenie zgodził się przyjąć pan Waldemar Szymczyk (tata Mai z 3 c), który w ciekawy sposób podsumował zdobyte wiadomości. Uczniowie stworzyli z przyniesionych produktów, naturalną piramidę zdrowia.